Hyväntekeväisyystapahtuma Tiirismaa Trail Kids 4.8. klo 18.00 Messilässä 

Lasten ja perheiden hyvän mielen polkujuoksutapahtuma , jossa tehdään hyvää myös muille. Tapahtuman mahdollistajana toimii Romuta. Jokaista ilmoittautumista (kilpasarja tai For Fun) kohden kerätään varoja vähävaraisten perheiden liikuntaharrastusten tukemiseen. Varainkeruu suoritetaan yhdessä Hope ry:n kanssa.

Tapahtumassa on mahdollisuus tehdä hyvää kahdella tavalla.

  1. Tuo urheilujoukkueesi, perheesi ja vaikka naapurinkin perhe mukaan liikunnalliseen tapahtumaan perjantaina 4.8 Messilään. Jokainen ilmoittautuminen lisää pottia hyvään tarkoitukseen. Ilmoittaudu täältä (HUOM! Myös For Fun sarjan osallistujia toivotaan ilmoittautumaan ilmaiseksi – tämä lisää hyväntekeväisyyspottia)
  2. Lahjoita hyväntekeväisyyteen ja ole tukemassa vähävaraisten perheiden liikuntaharrastusta. Lahjoitus toteutetaan Hope Ry:n lippaan kautta. Lahjoittajan nimen saadaan halutessaan näkyviin lippaaseen. Lahjoittamaan pääset täältä.
  3. Lahjoita YRITYKSEN nimessä ja saat yrityksen nimen mainituksi Tiirismaa Trailin somessa sekä tapahtuman kuulutuksessa! Yrityksenä pääset lahjoittamaan suoraan täältä tai olemaan suoraan yhteydessä info@tiirismaatrail.fi

Tapahtuma huokuu Tiirismaa Trailille tuttua henkeä tarjoten sopivasti haastetta Messilän laskettelurinteiden ytimessä 1,6km matkalla.

Ilmainen For Fun sarja mahdollistaa reitin kiertämisen ilman kilpailua ja ajanottoa, rauhassa vaikka koko perheen kesken nauttien upeista Vesijärvellä aukeavista maisemista.

Kilpailua janoaville on tarjolla kilpasarja samalla 1,6 km reitillä. Kilpasarjojen ja For Fun sarjojen kaikki osallistujat palkitaan, mutta lisäksi kilpasarjojen 3 parasta (tytöt ja pojat) palkitaan erikseen. Kaikki kilpasarjojen osallistumismaksut (5 €/kpl) lahjoitetaan lyhentämättömänä hyväntekeväisyyteen. Kilpasarjan yhteydessä on kolmen (3) hengen joukkuekilpailu, missä joukkueet muodostetaan automaattisesti saman seuran ilmoittaneilta juoksijoilta (kolme parasta aikaa muodostaa ykkösjoukkueen, jne.) saman seuran ilmoittautuneista lapsista. Muista siis ilmoittaa myös seurasi.

Ilmoittautumaan tapahtumaan pääset täältä

Tiirismaa Trail, Rakkaudesta polkuihin!

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *